Астън Вила 4-0 Аякс (общо 4-0): Домакините изпитват огромен страх с Оли Уоткинс, принуден да напусне контузен след началния гол... докато Леон Бейли предизвиква късен блиц, за да си осигури място на четвъртфиналите на Лига на конференциите Европа
Daily Mail | 2024-03-15 | 02:42:49

Новината ще бъде приветствана и от Гарет Саутгейт, който посочи Уоткинс в състава на Англия за приятелските мачове срещу Бразилия и Белгия.

16-те гола и 10-те асистенции на Уоткинс помогнаха на Вила да достигне четвърто място във Висшата лига и той е силен кандидат да бъде заместник на Хари Кейн на Евро 2024.

Нападателят на Астън Вила Оли Уоткинс увеличи резултата си до 22 гола този сезон с удар през първото полувреме

Уоткинс превъзходно засече дясното крило на Дъглас Луис корнер за първи гол в 25-ата минута

Уоткинс се нуждаеше от продължително лечение за контузия на коляното на Вила Парк в четвъртък вечер

Английският нападател беше беше принуден в 33-ата минута и заменен от Jhon Duran

Вашият браузър не поддържа iframes.

Леон Бейли, Джон Дюран и Муса Диаби вкараха след почивката, когато Вила преодоля Аякс, чийто капитан Джордан Хендерсън беше спрян през цялото време.

Имаше тревожна тишина, когато Уоткинс остана долу, след като получи жълт картон за нарушение срещу вратаря на Аякс Диант Рамай.

С тежки ремъци лявото си коляно, Уоткинс продължи – и засече с глава ъгъла на Дъглас Луис, преди да излезе три минути по-късно. от разстояние победи Еми Мартинез, но беше изчистен от линията от Мати Кеш.

Леон Бейли удвои преднината на Вила с клиничен удар в 60-ата минута срещу Аякс

Халфът на Аякс Сиверт Мансверк беше изгонен за две белязани нарушения в 66-ата минута

Дюран вкара трети гол, като топката влезе от долната страна на гредата

Вила успя да победи в края на часа, когато Бейли стреля в далечния ъгъл. Тогава Сиверт Мансверк беше изгонен, а защитникът на Вила Диего Карлос си тръгна с проблеми с подколянното сухожилие.

Усилието на Дюран удари гредата два пъти, преди да отскочи над линията, а Диаби постигна сигурен завършек след нова грешка на Аякс.